21.12.2008

ÖZÜR DİLEMİYORUZ...


BU UNUTULUR MU?
(Unuttuk Maalesef…)


******** Birinci Dünya Savaşı'nda İngilizlere, 150 bin askerimiz esir düştü.
Bu askerlerden bir kısmı da Mısır'ın İskenderiye şehri yakınlarında bulunan Seydibeşir Usare Kampı'na Hapsedildi.

******** Kampın tam adı, 'Seydibeşir Kuveysna Osmani Useray-I Harbiye Kampı' idi.
Bu kampta, 1918'de Filistin Cephesinde esir düşen 16. Tümen'in 48. Alayı'na bağlı Osmanlı Askerleri Tutuluyordu.

******** 12 Haziran 1920'ye kadar Iki yıl boyunca Her türlü işkence, eziyet, ağır hakaretler ve aşağılamaya maruz kaldılar.

******** İnsanlık dışı muamelenin nedeni ise Ermeniler idi…

******** Kamptaki, Türkçe bilen Ermeni tercümanların Yalan yanlış çevirileri ve kışkırtmaları nedeniyle, kampların İngiliz komutanları,
azılı Türk Düşmanı haline gelmişlerdi.

******** Savaş bitmişti. Ancak, Kamptaki ağır koşullar nedeniyle ölenler dışındaki askerleri Teslim etmek, İngilizlerin işine Gelmiyordu. Çünkü, olası yeni bir savaşta,
Bu askerlerin Yeniden karşılarına çıkabilecekleri,
Ermeniler tarafından, İngilizlerin beyinlerine işlenmişti.

******** Çözüm Toplu katliamdı… Askerlerimiz, Mikrop kırma bahanesiyle, süngü zoruyla Dezenfekte havuzlarına sokuldu. Ancak; Suya normalin çok üzerinde 'krizol' maddesi katılmıştı.. Mehmetçik, Suya daha ayağını soktuğunda, aşırı krizol maddesi nedeniyle haşlanıyordu. Ancak, İngiliz Askerleri, dipçik darbeleri ile askerlerimizin havuzdan çıkmalarına izin vermiyorlardı . Mehmetçikler, Bellerine kadar gelen suya başlarını sokmak istemediler. Ancak, Bu kez İngilizler havaya (başlarının üzerine) ateş etmeye başladı. Askerlerimiz, ölmemek için, çömelerek başlarını suya soktular. Ancak, başını Sudan kaldıran artık göremiyordu. Çünkü gözleri yanmıştı…

******** Dışarı çıkanların halini gören sıradaki askerlerimizin direnişleri de fayda etmedi Ve 15 000 (15 bin) askerimiz kör oldu. Bu vahşet, 25 Mayıs 1921 tarihinde TBMM.' de görüşüldü. Milletvekilleri Faik ve Şeref Beyler Bir önerge vererek, Mısır'da esirlerin Krizol banyosuna sokularak, 15 bin vatan evladının gözlerinin kör edildiğini, Bunun faili olan İngiliz doktor, Garnizon Komutanı ve Askerlerin cezalandırılması için, TBMM' nin teşebbüse geçmesini istediler.

******** Ancak, Yeni kurulan devletin bin türlü derdi vardı. Ağır sorunlarla uğraşan TBMM' de Bu hesap sorma işi Unutuldu gitti. Ama onlar Unutmuyorlar… Kendi ihanetlerini bile soykırım ambalajına sarıp, dünya kamuoyuna Sunuyorlar. En üzücü olanı da Malum birilerinin, Bu karalama kampanyalarına çanak tutması…

******** ERMELİLER SOYKIRIM YAPILDI DİYE DÜNYAYI AYAĞA KALDIRIYOR. BİZİM TARİHİMİZDEN HABERİMİZ YOK.!!!

4 yorum:

bulbulun yeri dedi ki...

Canım,
Duyarlılığın için teşekkür ederim.
Başlatılan “özür dilerim “ kampanyası, Büyük Ermenistan ütopyasını gerçekleştirmek için ortaya atılan 4 T planının ( sözde Ermeni soykırımı tüm dünyada terör yoluyla "tanıtılacak", sözde soykırım dünya kamuoyunca kabul edilip Türkiye’ce "tanınacak", sözde soykırımdan dolayı Türkiye'den "tazminat" alınacak ve "Büyük Ermenistan" sınırları içerisinde yer aldığı iddia edilen "toprak" parçası Türkiye'den koparılacaktır) ikinci ayağının uygulanmaya konulmasıdır.
Kampanyayı başlatan sözde aydınlarımızdan kaçı siyasi tarih bilimcisi,bunların kaçının 1915 olaylarıyla ilgili bilimsel çalışmaları,yayımlanmış makaleleri,basılmış kitapları var?Bunlarında sorgulanması gerekmez mi?
Bu kampanya; Ermeni diasporasının siyasi bir manevrasıdır.Amerika Ermeni diasporası nın “Türk aydınlarının soykırımı kabul ettiklerini,bu konuda hükümeti zorlamaya başladılar” açıklaması bunun siyasi olduğunu kanıtlamaktadır.
1890'da Erzurum , 1892-93'te Kayseri, Yozgat, Çorum ve Merzifon , 1894'te Sasun, 1896-1915’te Van’ 1915’te Muş ayaklanmalarında,1914-1917 Kafkas Cephesi savaşında , 1919’da Nahçıvan ve Şerür’de,1920’de Erivan'da,1992’de Hocalı’da Ermenilerce katledilen soydaşlarımız,1973-1994 yılları arasında Asala tarafından katledilen diplomatlarımız adına kim, kimler “özür dileyecek?”

Ben de,1890-1994 yıları arasında Ermenilerce katledilenler adına ; Ermeni diasporasından, sözde aydınlarımızdan ÖZÜR BEKLİYORUM…
Sevgiyla kal.

Lalique dedi ki...

cnm helal. ben de blogumda yazmıştım ma yorum gelmedigi icin bozulup sildim
özür dilemek neden Türk milletine düsüyor? zira hep biz susuyoruz. !
protesto ediyorum. etmeyip de susanları aynı derecede kınıyorum
korkaklık bizim milletimize yakışmaz
iyi geceler cnm

Casa Oficio dedi ki...

Natal...tempo de acreditarmos que vale a pena viver! Viver rodeado de amigos e fazer de cada instante um momento de eternas e constantes alegrias, pois Deus existe e está ao seu lado, enaltecendo de coisas boas para você e o seu próximo.
Feliz Natal e um Explendoroso 2009!!!

Adsız dedi ki...

Loosen [url=http://www.COOLINVOICES.COM]how to make an invoice[/url] software, inventory software and billing software to create masterly invoices in bat of an eye while tracking your customers.

LinkWithin

Blog Widget by LinkWithin